Motorlu Kurye ve Kargo Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

moto kurye

Kargo ve kurye pek çok tüketicinin tercih ettiği 2 hizmet olarak kabul edilmektedir. Ancak bu iki hizmetin benzerlikleri ve farklılıkları tercih noktasında çok çok değerli bir detay olarak kabul edilmektedir. Siz de kurye mi yoksa kargo mu tercih edeceğinize karar verirken hangi farklılıkları dikkate almanız gerektiğine bir göz atmalısınız. Gönderim süresi, taşıma kalitesi ve çok daha fazlası ile alakalı detaylara daha yakından bir göz atalım!

Kargo vs Motorlu Kurye Hizmetleri

Kargo tercih ederken sizi bekleyen dezavantajlarla motorlu kurye konusundaki avantajları tartarak hangi seçeneğin sizin için daha uygun olacağını değerlendirmelisiniz. Bu doğrultuda sonuç sizi daha memnun edecektir.

Teslimat Süresi

Kargo, teslimat süresinin çok daha uzun olduğu hizmetlerdendir. Zira paketlerin büyük merkezlerden diğer merkezlere ve dağıtım noktalarına ulaştırılması gerekmektedir. Aktarmaların çok fazla olması ve bekleme süresinin uzun olması teslimat konusundaki problemlere neden olmaktadır. Fakat kurye aynı gün ya da ertesi gün teslimat avantajı sağlar.

Boyut ve Ağırlık Sınırları

Kargo, belli boyut ve ağırlık sınırlarıyla paketlerin taşınmasında önemli bir hizmet olarak kabul edilmektedir. Fakat kurye büyük paketlerden ziyade daha küçük paketlerin taşınabileceği çözümlerdendir. Paket büyüklüğüne göre kargo ya da kurye seçeneklerinden birini seçmelisiniz.

Maliyetler

Kargo hizmetleri tercih edildiğinde gönderilere yönelik maliyetler daha düşük olabilmektedir. Çünkü taşıma yoğunluğu ve aktarmaların büyük araçlarla yapılması maliyetleri düşürür. Ancak küçük paketler için hız da düşünüldüğünde maliyet yüksek olsa da kurye seçilmektedir. Burada zaman maliyeti de dikkate alınması gereken bir detay olarak kabul görmektedir.

Motorlu Kurye ve Kargo Hizmetlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Motorlu kurye mi yoksa kargo hizmetleri mi tercih edileceği noktasında karar verirken dikkat edilmesi gereken detaylar bulunmaktadır. Bu doğrultuda aşağıdaki detayları değerlendirmelisiniz.

  • Gönderinin boyutu ve ağırlığı mutlaka değerlendirilmelidir. Küçük ve hızlı teslim edilmesi gereken gönderiler için kurye tercih edilmelidir.
  • Gönderim yeri ve teslimat dikkate alınarak kurye ile alakalı en ideal hizmete başvurulmalıdır.
  • Acil teslimat gibi hallerde Acil Kurye ideal bir seçenek olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen AraWhatsApp